Kayıt Ol

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN İLÇEYE KAZANDIRDIĞI ULUS KADIN SPOR MERKEZİ, ARABAYATAĞI FETİH AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE HÜMA HATUN KADIN GİRİŞİMCİLİK VE EĞİTİM MERKEZİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  • 3.12.2021 10:32

YILDIRIM’DA ÜÇ AÇILIŞ BİRDEN

Yıldırım’ın çehresini değiştirecek projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, üç dev hizmetin açılışını yaptı. İlçeye Ulus Kadın Spor Merkezi, Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezi ve Hüma Hatun Kadın Girişimcilik ve Eğitim Merkezi’ni kazandıran Yıldırım Belediyesi’nin açılış programına Başkan Oktay Yılmaz, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Hayırsever Nurten Oğuz, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, AK Parti ve MHP meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. 

YILDIRIM’DA KADINLAR İÇİN YENİ SPOR MERKEZİ

600 metrekare kullanım alanına sahip Ulus Kadın Spor Merkezi’ni vatandaşın istifadesine sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ın dört bir köşesine spor tesisleri inşa ettik. Çocuklarımız, gençlerimiz bu tesislerden istifade ederken kadınlarımıza özel tesisler yapmayı unutmadık. İstedik ki kadınlarımıza özel spor merkezleri olsun ve hanımefendiler gönül rahatlığı ile buralardan faydalansın. Sinandede, Dr. Sadık Ahmet ve 75. Yıl Kadın Spor Merkezimizde eğitimler tüm hızıyla devam ederken Ulus Kadın Spor Merkezi’ni de ilçemize kazandırdık. Burası sadece bir spor merkezinden ibaret değil aynı zamanda kadınlarımız için bir sağlıklı yaşam merkezi. Yaş, kilo ve sağlık durumlarına göre kadınlarımıza fitness, step, pilates ve kişiye özel antrenman programları uygulanmakta. Yine merkezimizde kadınlarımızın sağlıklı şekilde beslenmeleri için ücretsiz diyetisyen hizmeti verilmektedir. Yani bu merkezde kadınlarımız hem spor yapacak hem de sağlıklı bir yaşama kavuşacak. Fitness salonu, soyunma odası, duşlar bulunan spor merkezimizde 3 antrenör, 1 diyetisyen ve 3 personel olmak üzere toplam 7 görevli arkadaşımız hemşehrilerimize hizmet veriyor. Ben Ulus Kadın Spor Merkezi’mizin tüm kadınlarımıza ve Yıldırım'a hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIMIZI HAYATIN HER ALANINDA DESTEKLİYORUZ”

Yıldırım Belediyesi İstihdam Merkezi’nde ağustos ayında işe giren toplam 743 kişinin 313 tanesinin kadın olduğunu ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ki kadınlarımız güçlü olursa; toplumumuz güçlü olur, devletimiz güçlü olur, geleceğimiz güçlü olur. Bu bilinçle; kadının sosyal ve ekonomik yaşam içindeki rolünü güçlendirecek adımlar atıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Hüma Hatun Kadın Eğitim Ve Girişimcilik Merkezimiz’de kadınlarımıza yönelik eğitimler veriyoruz ve verilen bu eğitimler neticesinde kadınlarımız katıldıkları kurslar sayesinde hem meslek sahibi oluyor, hem ekonomik manada güçleniyor, hem de sosyalleşiyor. Yine bu merkezimiz sayesinde dezavantajlı kadınlarımız da meslek öğrenip, ekonomik kazanç elde ediyor. Sonrasında sosyal ve ekonomik manada güçlenmeleri için kadınlarımızın kooperatif kurmasını teşvik ediyor ve kadın kooperatiflerini destekliyoruz. Şu ana kadar 4’ü tarımsal 3'ü ticari olmak üzere toplam 7 kadın kooperatifinin kurulmasına öncülük ettik. İnşallah bu kooperatiflerin sayısını 14’e çıkaracağız” sözlerini aktardı.

“ARABAYATAĞI FETİH AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’MİZ BÖLGENİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACINI KARŞILAYACAK”

200 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezi’nin içinde; 4 muayene odası, emzirme odası, acil müdahale odası, bebek aşı izleme odası, gebe izleme ve aile planlama odası olacağını belirten Başkan Yılmaz, “Her işin başı sağlık diyerek hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce Yeşilyayla ve Hacivat mahallelerimize aile sağlık merkezleri kazandırmıştık. 2 hafta önce de Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Karapınar Mahallemize hizmet verecek Aile Sağlığı Merkezi’nin temelini attık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezi’miz Arabayatağı, Ulus Ve Mevlana Mahallelerimize hizmet verebilecek bir konumda bulunuyor. İnşallah bu üç mahallede ikamet eden 55 bin hemşehrimiz kolaylıkla merkezimize ulaşarak, sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. İnşallah merkezimiz bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak ve hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak. Ben Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezimizi ilçemize kazandırmamızda büyük desteği olan Hayırsever Nurten Oğuz Hanımefendi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Yıldırım’a kazandırdığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür ederek, “Oktay Başkanı’mız Yıldırım için Yıldırım gibi çalışıyor. Her hafta bir mahallede açılış gerçekleştiriyor. Ben kendisine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Böylesi bir hizmeti vatandaşın istifadesine sunduğu için Oktay Yılmaz’a teşekkür eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, “Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz, Yıldırım için yılmadan çalışıyor. Ulus Kadın Spor Merkezi, Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezi ve Hüma Hatun Kadın Girişimcilik ve Eğitim Merkezi'nin Yıldırım için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haberler